GENERÁLNÍ PARTNER SPOLKU

Více než rok máme nového generálního partnera - sázkovou kancelář FORTUNA! Společnými silami budeme postupně šířit osvětu o onemocnění ALS a propojovat jednotlivé projekty. Děkujeme, že pomáháte #Společněprotibezmoci!

Fortuna se dobročinným aktivitám a podpoře neziskového sektoru věnuje dlouhodobě už od svých počátků. Michal Horáček coby zakladatel a původní majitel firmy stál na přelomu tisíciletí za myšlenkou Běhu pro Paraple, v dalších letech společnost podporovala Konto Bariéry či Sportovní klub vozíčkářů. Finanční injekce se dočkaly desítky malých a regionálních fotbalových oddílů, které je využily na základní vybavení i organizaci vlastních akcí.

V posledních letech jsme hledali trochu jiný nový směr, jakým bychom mohli naši veřejnou podporu pojmout. Fortuna je známá jako tradiční česká firma a sázková kancelář, řada lidí si jí spojí s aktivitami ve fotbalovém prostředí, ale i naše vlastní očekávání jsou vyšší a mají větší přesah. Cílem přitom není běhat po galavečerech a rozdávat šeky,“ říká David Vaněk, generální ředitel Fortuny.

Fortuna, a.s. s námi navázala spolupráci a finančně nás - vedle konkrétních akcí a projektů - pravidelným příspěvkem podporuje. Většina prostředků od Fortuny směřuje k profesionalizaci organizace, zlepšení osvěty a komunikace a k posílení povědomí o nemoci tak, aby se jí dostalo vyšší odpovídající pozornosti ze strany autorit, odpovědných organizací i všeobecné veřejnosti.

Velmi rychle, v podstatě po prvním kontaktu, jsme věděli, že ke spolupráci určitě dojde. Rozhodnutí o generálnímu partnerství přišlo postupem času s tím, jak jsme se s celou problematikou i aktivitami a záměry spolku postupně seznamovali. Jak známo, nemoc se nevyhýbá ani sportovcům a nás v neposlední řadě výrazně oslovil i příběh Vladimíra Mikuláše, maséra české fotbalové a futsalové reprezentace, jehož životní energie a přístup navzdory kruté diagnóze k určité reflexi jednoduše vybízí.” říká David Vaněk, generální ředitel Fortuny

Právě příběh Vladimíra Mikuláše je spojujícím článkem v celé spolupráci mezi námi a Fortunou.

"Sponzorská a charitativní činnost Fortuny provázela víceméně celou mou kariéru v oblasti sportu. Proto mě potěšilo, že se Fortuna v posledních letech začala věnovat projektům ne zrovna na oko atraktivním a mediálně známým. Důkazem je snaha pomoci pacientům s ALS. Davida Vaňka jsme spolu s mojí manželkou potkali na Grassroots, kde vystoupil na pódiu při předávání cen a projevil se jako skvělý a zajímavý speaker. Poté následoval raut a na to se hodí citace z pohádky Zdeňka Svěráka “Svět je malý a o náhody tu není nouze”. Sešli jsme se s Davidem u jednoho stolu, kde jsme měli možnost se seznámit a projevit vzájemné sympatie. Zájem a snaha Fortuny pomáhat jsou nadmíru vznešené a potřebné. Hluboce si toho vážíme."

Mgr. Eva Baborová, ředitelka spolku ALSA z.s., se k němu přidává: Našim cílem je navázat s Fortunou dlouhodobou spolupráci, díky níž se naše práce a projekty mohou rozvíjet a zdokonalovat. S Fortunou jsme opět blíž našemu cíli, a tím je vybudovat centrum pro pacienty s ALS. Velmi si proto pomoci, kterou nám Fortuna nabízí, vážíme.“

Naše projekty

Podpořte naše projekty

Pro naše pacienty připravujeme různorodé aktivity, akce a péči. Tyto projekty můžete podpořit i Vy. Jednoduše jedním klikem

www.spolecneprotibezmoci.cz

Příběhy rodin žijících s ALS

Jak pomoci?

Pošli DMS na tel. 87 777 ve tvaru:

DMS ALS 30

DMS ALS 60

DMS ALS 90

Platbou na účet 264119697/0300

BIC: CEKOCZPP 
IBAN: CZ67 0300 0000 0002 6411 9697 

OSOBNOSTI