• O závodě
 • PRAVIDLA
 • Novinky
 • COVID-19
 • Výsledky 2020!
 • FotoGalerie

Prague City Swim je unikátní projekt, který navazuje na 

 

 

Amsterdam City Swim , jež byl poprvé uskutečněn 9. 9. 2012 v kanálech Amsterdamu
a následně v Londýně (London City Swim).

 

Cílem projektu je spojit stovky plavců, kteří chtějí prostřednictvím plavání přispět na boj s onemocněním ALS a zároveň upozornit na toto neurodegenerativní onemocnění.

Těšíme se na vás v sobotu 12. 9. 2020 na pražském Střeleckém ostrově. 

Přijďte podpořit pacienty s ALS a užít si s námi příjemný den!

 

#plavpomahat

Zapojte se do závodu rekreačních plavců a obeplavte Střelecký ostrov, nebo jeho část. Jedná se o unikátní příležitost! Kvůli lodní dopravě je zde jinak plavání zakázáno. Poměřte síly s našimi podporovateli z řad profesionálních sportovců.

 

#padlujpomahat

Obeplujte Střelecký ostrov na paddleboardu! Kdo se nechce vydat na tuto trasu sám, může si s partou kamarádů půjčit megaboard pro 5-7 lidí.

 

Přijďte pacienty s ALS podpořit i bez závodění. Na Střeleckém ostrově bude připraven zajímavý doprovodný program!

 

Obecná část

 1. Každý účastník se závodu účastní na vlastní nebezpečí.
 2. Závodníci jsou povinni řídit se pokyny organizátorů.
 3. Pořadatel neručí za škody účastníkům vzniklé ani jimi způsobené.
 4. Závodník je zodpovědný za absolvování celé trati závodu. V případě, že celou trať neabsolvuje, je ze závodu diskvalifikován.
 5. Pořadatel si vyhrazuje právo nutných technických změn oproti rozpisu závodu z důvodů nepředvídatelných okolností.
 6. Pro účast závodníků mladších 18 let je nutný souhlas a prohlášení zákonných zástupců. Formulář je ke stažení zde.
 7. Při akreditaci je závodník povinen podepsat prezenční listinu.
 8. Závodník je povinen být označen startovním číslem podle pokynů pořadatele - viz formulář. Závodníci v kategorii Prague City Swim a Prague City Swim Kids obdrží plaveckou čepici se svým startovacím číslem. Plaveckou čepici jsou povinni mít celou dobu závodu na sobě. V opačném případě je závodník diskvalifikován. Závodníci v kategorii Prague City Stand Up Paddle budou pořadatelem označeni (popsáni) na viditelném místě.
 9. Závodník nesmí blokovat jiného závodníka nebo činit náhlé změny směru tak, aby křížil dráhu jiného závodníka, a musí dodržovat ostatní zásady v duchu fair-play.
 10. Závodník musí absolvovat celou trať tak, jak ji vyznačil pořadatel. Jestliže trať opustí, musí se na ni vrátit v tom místě, ve kterém ji opustil. V opačném případě bude ze závodu diskvalifikován
 11. Sporné záležitosti, které nejsou řešeny pravidly, řeší pořadatel.
 12. V případě odstoupení ze závodu je závodník povinen tuto skutečnost bez prodlení oznámit pořadateli.
 13. Trasy pro všechny kategorie jsou stejné, liší se pouze délkou. Kategorie Prague City Swim a Prague Stand Up Paddle je v délce 1650m. Pro méně zdatné plavce je vytvořena trať závodu v délce 600m (pouze závod Prague City Swim).
 14. Kategorie Prague City Swim Kids je v délce 200m pro děti od 10 do 14 let.
 15. Závodník může použít při plavání libovolný plavecký způsob, příp. šlapat vodu nebo splývat. Je dovoleno jít (běžet) po dně při startu a před cílem.
 16. Způsob startu je z vody na pokyn osoby určené pořadatelem.
 17. Při míjení časomíry závodník dbá ve vlastním zájmu na to, aby byl časomírou zaznamenán - dle pokynu pořadatele
 18. Časový limit pro absolvování závodu je 60 minut. Po tomto limitu může závodník dále pokračovat v závodu, nemá však zaručeno měření času.
 19. Každý účastník je povinnen mít zdravotní pojištění. Dále doporučujeme mít sjednané i úrazové pojištění. Všichni účastníci ze zahraničí musí mít sjednané cestovní pojištění.
 20. Diskvalifikace:
 • Závodník bude diskvalifikován, pokud se chová nesportovně, např. uráží jiné závodníky nebo pořadatele.
 • Vyřazen ze závodu bude také závodník, který svým chováním vážně narušuje bezpečnost ostatních závodníků.
 • Diskvalifikace může být udělena i zpětně, nebylo-li možno z objektivních důvodů udělit diskvalifikaci okamžitě, nebo bylo-li porušení pravidel zjištěno později.
 • Diskvalifikace platí pro všechny případy výše taxativně uvedené

Bezpečnostní pokyny

 • Nepodceňujte svůj zdravotní stav
 • V případě, že jevíte známky akutního onemocnění (průjem, teplota, kašel apod.), je Vám známo, že jste v posledních 2 týdnech přišli do styku s osobami, které onemocněly přenosnou infekční chorobou nebo s podezřelými z nákazy infekční chorbou, nebo Vám okresní hygienik či ošetřující lékař nařídil karanténní opatření, pak je účast na akci pořadateli zakázána.
 • Požádejte kdykoliv o pomoc pořadatele nebo záchranáře
 • Zdravotnické hlídky jsou umístěny ve vodě a na ostrově v Emergency pointu
 • V případě křečí nebo nouze při plavání si lehněte na záda a mávejte rukou nad hlavou
 • V případě mimořádných situací zachovejte klid, opusťte prostor a dbejte pokynů pořadatele a policie
 • V případě krádeže nebo zničení vybavení neprodleně situaci oznamte v akreditačním stánku a kontaktujte policii na čísle 158

Prague City Swim a Prague City Swim Kids

 1. Při plavání je zakázáno používat dodatečné nadlehčovací pomůcky, rukavice, ploutve a šnorchly.
 2. Oblečení pro plavání tvoří:
 • Pro muže: Neprůsvitné plavky nebo neopren. Neopren je povolen jen při teplotě vody do 18°C.
 • Pro ženy: Neprůsvitné jednodílné nebo dvoudílné plavky nebo neopren. Neopren je povolen jen při teplotě vody do 18°C.
 • Pro děti: neprůsvitné plavky nebo neopren. Neopren  je povolen vždy, bez ohledu na teplotu vody.

 

Prague City Stand Up Paddle

 1. Draftování je povoleno pouze v rámci pohlaví
 2. Draftování za lodí není povoleno
 3. Povoleno je maximálně 5 záběrů v kleče
 4. Závod je free ride
 5. Závod je určen dospělým i dětem od 8 let.

Paddleboard

Celý paddle a megaboardový závod jsme přenechali odborníkům. O organizace závodů jednotlivců i týmů a krátkou instruktáž před startem se postarají profíci z České federace Stand Up Paddle ČFSUP a paddleboardy si můžete zapůjčit na místě od těch nejpovolanějších, firmy Snowboardel.

Pírka naděje pro pacienty s ALS

Přijďte se nechat zkrášlit ke kadeřnici Míše ze salónu OliOla. Ta Vám na vlasy připevní barevná pírka naděje. Pírka ve vlasech nosili už indiáni, symbolizovaly totiž odvahu, sílu a nezávislost.

Jan WEBER - show na PCS

Náš generální partner iFortuna.cz pro hosty Prague city swim připravil skvělou show. V 15:15 se můžete na hlavní stage těšit na Show osminásobného mistra světa a jediného českého profesionálního freestylisty s fotbalovým míčem a footbagem.

Generální partner - Philips Foundation

Generálním partnerem plaveckého závodu je druhým rokem Philips Foundation! Těšit se můžete na jejich stánek, tým plavců a dobrovolníků a také na ceny, které věnovali výhercům plaveckého závodu!

Jsme rádi, že jste s námi! Moc děkujeme za podporu!

Trofeje

Tyto originální trofeje nám již druhým rokem věnoval pro Prague City Swim umělecký kovář Bohumil Hrubeš, který se specializuje na navrhování a výrobu originálních děl z kovu, ale využívá i dřevo a sklo. Každý kus je jedinečný. Ceny budou předáni výhercům v hlavní kategorie plaveckého závodu kolem celého ostrova.

Nový partner PCS firma Kärcher

Jedním z našich partnerů se letos stala společnost Kärcher. Na ostrově se díky svojí technice postará o čištění paddleboardů a v případě zájmu i našich závodníků. Navíc nás podpoří i jako tým na megaboardu.

Tapas na PCS!

Na Prague city swim si příjdou na své i milovníci dobrého jídla. Připraveny pro Vás budou Tapas a Sangria od Occidental Praha. Mňam!

Naše skvělá Jára plave již podpruhé!

Jara Mijovič je prostě originál a pořád žije svůj život na plno jak jen jí to ALS dovolí. Je neskutečná a my jsme rádi, že s námi 12.9 opět poplave kolem Střeleckého ostrova se svým týmem. Děkujeme za podporu!

Plavou s námi i pacienti - jedním z nich je Martin

Martin Přecechtěl - mladý sportovec vypadá úplně zdravý, kvůli ALS ale nevysloví své příjmení. Když ho ale potkáte na ulici, jak jde třeba se svým synem ze školky, není na první pohled patrný ani nejmenší náznak toho, s jak vážnou nemocí žije. Nejspíš se na vás i usměje. Je optimista. Na ostrově bude s námi a my si toho nesmírně vážíme.

Tomáš Svoboda bude také s námi!

Na Střeleckém ostrově s námi bude mnoho našich podporovatelů. Jedním z nich je Tomáš Svoboda. Český triatlonista a aquathlete. Celkem získal už 30 medailových umístění z ME a MS v individuálních i štafetových závodech v kvadriatlonu, aquatlonu, biathle a swimrunu. 

 

Přemožitelky kanál La Manche budou s námi!

Na Střeleckém ostrově v Praze si můžete zasoutěžit i se třemi přemožitelkami kanálu La Manche - mezi nim jsou Zuzana Prochazková, její sestra Jana Procházková a také Markéta Pechová. Jsme rádi, že jste s námi! A pomáháte pacientům s ALS!

Děti na startu

Prague city swim, který se uskuteční 12.9.2020 není jen soutěží pro dospělé, ale i pro děti. Které nejen že si budou moc vyzkoušet plavecký závod kolem ostrova, ale těšit se mohou opět na skvělé soutěžní disciplíny od ...

Pitný režim pro návštěvníky

Samozřejmě nezapomínáme i na pitný režim. O ten se během dne postará sympatická dvojice Míša a Honza z Naše sirupy – bylinné sirupy ručně a z láskou. Jsou výtečné studené i horké.

Pochoutky na PCS

Na Prague city swim si příjdou na své i milovníci dobrého jídla. Připraveny pro Vás budou Tapas a Sangria od Occidental Praha. Mňam!

Občerstvení pro závodníky!

Občerstvení pro závodníky nesmí chybět. Letos jsme ho zajistili díky společnosti Kaufland a o pitný režim se postarala Mattoni!

Warm up s Balance clubem Brumlovka

Před závodem je potřeba pořádně se protáhnout a rozehřát! Na Střeleckém ostrově s námi budou profesionální trenéři od Balance Club Brumlovka, kteří budou mít připravený skvělý warm up.

Balance club nám také věnoval dárky pro vítěze - máte se na co těšit!

Roušky už zase! Jestli, tak jedině stylově!

Roušky jsou od 1.9 opět povinné ve vnitřních prostorech. Na paciety s ALS můžete přispět jejich zakoupením na webu www.zsalsa.cz. Máme opravdu stylové s logem PCS! Tak plavtepomáhat s námi!

Káťa a Peter Pechovi trénují na PCS se Snowboardelem

Víte, že na PCS proběhne závod nejen v plavání, ale i na Paddleboardech. Ty si budeme moc na místě půjčit od Snowboardelu, který se stal jedním z našich partnerů. Trénink pod jejich vedením si můžete vyzkoušet na koupališti Ďžbán, stejně jako Katka a Peter Pechovi:-)

LOS Křupos na PCS

Los Křupos s námi letos bude na Prague city swim již podruhé. Připravují se na Prague City Swim, zaplavat si ve Vltavě kolem Střeleckého ostrova, užít si skvělou atmosféru a ještě pomoci je bomba!!! a samozřejmě zakřupat si s LOS Křupos - které budou připravené pro všechny naše závodníky!

Na PCS bezpečně!

Právě nám dorazily bezpečnostní plováky od našeho zahraničního partnera firmy 360 Swim - Can you swim?, kterými budou, pro větší bezpečnost, vybaveni naši dětští závodníci a vyzkoušet si s nimi plavat můžete i vy!!! Děkujeme za podporu! ...

LOSERS CIRQUE COMPANY

Novocirkusové představení, které propojuje akrobacii a pantomimu, to jsou LOSERS CIRQUE COMPANY . Od 16:30 je s námi můžete zažít i VY !

Prohlášení organizátorů charitativní akce Prague City Swim, spolku ALSA z.s.

V souvislosti s probíhající pandemií onemocnění COVID-19 jsme na základě aktuálního nařízení vlády přijali všechna platná nařízení a doporučení MZ.

Nad rámec toho jsme pro ochranu pacientů s ALS, ale i všech zúčastněných zavedli následující opatření:

 • Akce se koná výhradně ve venkovních prostorách, přesto počet návštěvníků zdaleka nepřekročí 1000 osob
 • Ve všech prostorách budou rozmístěny desinfekce na ruce
 • Všichni účastníci závodu budou mít podepsané čestné prohlášení o bezinfekčnosti k datu závodu 12.9.2020
 • V místě s větší koncentrací osob jako je registrace závodníků, budou dodrženy dvoumetrové rozestupy
 • Všichni kdo budou v přímém kontaktu s pacienty s ALS, budou používat jednorázové roušky, asistující osoby navíc budou mít jednorázové rukavice
 • Pacienti budou mít oddělenou zónu šaten od zbytku závodníků
 • Při startu závodu pacientů s týmem, bude vymezen prostor okolo startu tak, aby diváci nepřišli se závodníky do přímého kontaktu

Kontakt

Organizátoři závodu:

Tereza Koucká: tereza@zsalsa.cz
Michaela Urbánková: michaela@zsalsa.cz
Petra Němcová: petra@zsalsa.cz

FotoGalerie

12.9.2020 od 09:00

STŘELECKÝ OSTROV

OD 190,- KČ

Novinky

Paddleboard

Celý paddle a megaboardový závod jsme přenechali odborníkům. O organizace závodů jednotlivců i týmů a krátkou instruktáž před startem se postarají profíci z České federace Stand Up Paddle ČFSUP a paddleboardy si můžete zapůjčit na místě od těch nejpovolanějších, firmy Snowboardel.

PARTNEŘI

#PLAVPOMAHAT