Služby pro nemocné a jejich blízké

Mobilní tým 

Pro každého registrovaného pacienta a rodinu nabízíme možnost odborné konzultace v domácím prostředí. Péče o nemocného ALS by měla mít multidisciplinární charakter, tudíž nabízíme možnost zavolat si odborníky přímo domů. Můžete si sjednat konzultaci s našimi spolupracujícími psychiatry, logopedy, fyzioterapeuty, koordinátorkou sociálních a zdravotnických služeb. Tým se Vám bude snažit odpovědět na všechny Vaše otázky. Služba je zdarma pro registrované pacienty.

Online půjčovna pomůcek

Sháníte kompenzační pomůcku? Podívejte se do naší půjčovny pomůcek pujcovna.zsalsa.cz. Pokud ji nenajdete, kontaktujte nás nebo zažádejte o finanční příspěvek pro její úhradu. Naše půjčovna se zaměřuje na specifické pomůcky pro ALS onemocnění. Pomůcky zapůjčujeme na dobu určitou zdarma.

Osvěta zdravotnických pracovníků/ spolupráce s centry paliativní péče, hospici a jinými zdravotnickými službami

Pravidelně dojíždíme do zdravotnických center, stacionářů, hospiců, kde školíme odborníky v problematice péče o nemocné ALS. Pořádáme webináře.

Hotlinka

Telefonní linka pro veřejnost funguje 2x týdně. Naše koordinátorka Vás nasměruje na vhodné pomůcky, terapie a poradí s čím je potřeba. Pokud se chystáte využít tuto službu, dodržujte konzultační hodiny, v jiné dny nás prosím kontaktujte přes kontaktní formulář, ozveme se vám. Děkujeme.

Pomoc s vyhledávání zdravotních a sociálních služeb

Potřebujte pomoci s vyhledáním služby v místě bydliště. Hledáte osobního asistenta, pečovatelskou službu, hospic? Zavolejte nám na linku nebo se ozvěte na email, pomůžeme Vám služby nasmlouvat s našimi spolupracujícími organizacemi nebo nalézt dostupnou službu v místě bydliště.

Rekondiční pobyty

Každý rok pořádáme pobyty pro 10 pacientů a jejich rodiny. Na pobytech se snažíme poskytnout veškeré informace, který rodina i nemocný pacient mají mít. Pobytu se zúčastňují odborníci různých profesí a také náš multidisciplinární tým. 3 denní pobyt pořádáme vždy na jaře a podzim.

Finanční podpora

Potřebujete pomoci s doplatky na pomůcky, osobní asistenty, komunikátory aj. Kontaktujte nás, na odkazu Potřebuji pomoci.

 

 
 

OSOBNOSTI