Často kladené otázky

Jak se mohu zapojit do aktivit?

Informace naleznete v sekci JAK POMÁHAT, pokud můžete nabídnout konkrétní pomoc napište nám na email zsalsa..a domluvíme se jakou činnost byste s námi chtěl/a vykonávat. Hledáme odborníky z oborů fyzioterapie, logopedie, sociální práce, ale také dobrovolníky, kteří by se s námi podíleli na osvětových aktivitách překladech textů, koordinaci péče o nemocné. Je možné se také stát dobrovolníkem přímo v rodině nemocného ALS.

Kde je možné nahlídnout na pomůcky?

Na pomůcky je možné nahlédnout na Neurologické klinice VFN v Praze. Po domluvě je možné pomůcky vyzkoušet a domluvit se na zapůjčení, na informace na emailu eva..

Je možné se setkat s týmem odborníků a dostat všechny potřebné informace?

Ano je možné domluvit si konzultaci přímo s námi. Spolupracujeme s Neurologickou klinikou VFN, která provozuje speciální ambulanci zaměřenou přímo na ALS. Poskytuje informace z oblasti fyzioterapie, logopedi a psychiatrie.

Jak se dozvíme, na jaké pomůcky máme nárok, které hradí zdravotní pojišťovny?

Doporučujeme se podívat např. na stránky DMA PRAHA, kde v katalogu naleznete všechny možné pomůcky a přímo po rozkliknutí vidíte na jaké pomůcky máte nárok a jaký je doplatek. Pro lékaře je důležitý vždy kód, který je u vybrané pomůcky napsaný.

Existuje specializované centrum pro ALS pacienty? A kde mam najít neurologa?

Specializované centrum v ČR doposud neexistuje, doporučujeme se s péči odvolávat přímo na nervosvalové ambulance, které jsou ve většině velkých nemocnic. Zde naleznete přímo lékaře zabývající se nervosvalovými onemocněními, kam ALS spadá.

Co ALSA dělá?

ALSU vede tým odborníků, který je rozsetý napříč různými zařízeními. Poskytujeme především poradenství z oboru neurologie, psychiatrie, logopedie, fyzioterapie. Je možné se s námi domluvit na osobní schůzce a sjednat ambulantní návštěvu na Neurologické klinice VFN v Praze. Dále zajištujeme rekondiční pobyty, výjezdy do domácností pacientů, osvětu veřejnosti ale i odborné populace, PR aktivity o ALS.

Jak pomoci?

Pošli DMS na tel. 87 777 ve tvaru:

DMS ALS 30

DMS ALS 60

DMS ALS 90

Platbou na účet 264119697/0300

Nakupuj na našem eshopu

OSOBNOSTI