Základní praktický kurz pro neformální pečující.

31/07/2022 - 12:30


Ve spolupráci s Cestou domů bychom Vám rádi nabídli kurz: Základní praktický kurz pro neformální pečující.


Jednalo by se o kurz pro uzavřenou skupinu pečujících o ALS nemocné. Maximální počet osob je 8. Můžeme nabídnout už červencový nebo srpnový termín. Kurz je zdarma.


Popis kurzu:
Očekáváte propuštění svého blízkého z nemocnice do domácí péče? Bojíte se, že péči o člověka upoutaného na lůžko nezvládnete? Staráte se dlouhodobě o někoho blízkého a jeho stav se poslední dobou horší, nebo se jeho zhoršení obáváte? Chcete se naučit, jak si péči usnadnit a jaké pomůcky by vám mohly pomoci?
Nabízíme praktický kurz pro ty, kdo potřebují poradit s péčí o člověka upoutaného na lůžko. Budete si moci vyzkoušet manipulaci s ležícím člověkem, výměnu inkontinenčních pomůcek, přesun z lůžka na křeslo nebo vozík, a podobně. Ukážeme vám, jak využívat kompenzační pomůcky. Získáte i tipy k řešení nejčastějších úskalí spojených s péčí o člověka s omezenou mobilitou nebo narušenou rovnováhou a doporučení odborných služeb, které mohou s péčí doma pomoci. Program kurzu bude přizpůsoben konkrétním potřebám účastníků. Pro praktický nácvik budou zajištěny kompenzační pomůcky – polohovací lůžko, mechanický vozík a toaletní křeslo.


V případě zájmu mě prosím kontaktujte na email eva@zsalsa.cz nebo volejte na Helplinku +420 724 000 259. V případě většího zájmu je možné uspořádat kurzy opakovaně.
 

ALS HELP LINE

Telefonní linka pro pacienty s ALS

  • potřebujete poradit?
  • konzultovat terapii a pomůcky?
  • potřebujete nasměrovat?
Volejte každé úterý a pátek mezi 8 a 11hod.

tel.: +420 730 875 973

 

Jak pomoci?

Pošli DMS na tel. 87 777 ve tvaru:

DMS TRV ALS 30

DMS TRV ALS 60

DMS TRV ALS 90

Platbou na účet 5001495992/0300

BIC: CEKOCZPP 
IBAN: CZ67 0300 0000 0002 6411 9697 
 

Nakupuj na našem eshopu

OSOBNOSTI