Tipy pro pečující!

01/05/2020 - 12:30

V dnešní době je víc než kdy jindy kladen obrovský tlak na pečující. S pandemií jste zůstali dlouho bez pomoci doma a péče o vaše milované zůstala pouze na vás. Proto je ještě důležitější než dřív, zabývat se tzv. sebe-péčí a věnovat se sám sobě. Aby se nestalo, že soustředěním se na své milované poškodíte zdraví vlastní. Mějte vždy na paměti, že když se o sebe dobře nepostaráte, nebudete se moci starat o nikoho jiného.

Je totiž naprosto evidentní, že jste vystaveni obrovskému stresu a je velmi důležité využít všech možných zdrojů a nástrojů, které vám mohou vaši situaci ulehčit. Především se nebojte si o pomoc říct.

Existuje řada způsobů pomoci, kterou vám mohou i bez nynější možné přímé péče o pacienta poskytnout vaši blízcí, přátelé…. Nákupy, vaření, úklid domácnosti, obchůzky úřadů či pošty. Kdo umí pracovat s dnešními technologiemi, může „trávit čas“ s pacientem na dálku, on-line……

Vy mezitím můžete odpočívat nebo se věnovat jiným činnostem.

Až se vše opět vrátí do normálu a budete k sobě domů chtít vpustit pečovatelskou službu, využijte pak volný čas pro sebe. Možná se budete cítit provinile, ale věřte, že děláte to nejlepší, co můžete.

Sejděte se přáteli, jděte na procházku, dělejte to co máte rádi.

Mluvte o svých problémech, emocích, stanovte si cíl vytvořit dobrý spánkový rituál, jezte zdravou a vyváženou stravu, dostatečně pijte. O veškerých dlouhodobých problémech mluvte se svým lékařem

Může se to zdát jako banální rady a klišé, ale věřte, že pro Vás jsou to pravidla velmi důležitá.

A hlavně si prosím pamatujte: Nejste sami! My ze spolku ALSA jsme tu pro vás.

ALS HELP LINE

Telefonní linka pro pacienty s ALS

  • potřebujete poradit?
  • konzultovat terapii a pomůcky?
  • potřebujete nasměrovat?
Volejte každé úterý a pátek mezi 8 a 11hod.

tel.: +420 730 875 973

 

Jak pomoci?

Pošli DMS na tel. 87 777 ve tvaru:

DMS TRV ALS 30

DMS TRV ALS 60

DMS TRV ALS 90

Platbou na účet 5001495992/0300

BIC: CEKOCZPP 
IBAN: CZ67 0300 0000 0002 6411 9697 
 

Nakupuj na našem eshopu

OSOBNOSTI