Sbírka pro Josefa

29/11/2022 - 20:00

Spustili jsme novou sbírku na našeho pacienta Josefa! 

Josef potřebuje Vaší pomoc. Přispět můžete na https://www.donio.cz/pomoc-pro-josefa

Představení sbírky

Jmenuji se Josef a můj život se proměnil před třemi lety. Až do té doby jsem byl aktivní pětapadesátník, který naplno pracoval, sportoval a žil. Na podzim roku 2019 se mi začal svět obracet naruby a všechno se změnilo. Z ničeho nic jsem začal zakopávat, přišly nevysvětlitelné pády a opouštěly mne síly. Po půl roce obcházení všech možných ordinací jsem byl hospitalizován na neurologickém oddělení Nemocnice Blansko, kde mi prakticky na mé narozeniny sdělili šokující diagnózu – je to ALS. Tehdy jsem ještě zvládl chůzi, byť s trekovými hůlkami a z posledních sil jsem zašel za dcerou do porodnice, abych se potěšil s čerstvě narozeným vnoučkem. Během tří měsíců jsem se ocitl na vozíku, zhoršovala se moje mluva a s obtížemi jsem se sám najedl. Dnes se nacházím ve stavu celotělové paralýzy, kdy jsem plně závislý na fyzické pomoci druhé osoby. Pečuje o mne moje přítelkyně Katka a to v režimu 24/7. Během těch tří let se nejenom mně, ale i jí obrátil svět vzhůru nohama.

Komu pomůžeme?

Josef byl vždy neuvěřitelně živý a pracovitý. Říkávala jsem: „Pepi rovná se práce všeho druhu.“ Sportoval, běhal půlmaratony, jezdil na kole a denně pomáhal  s péčí o moje dvě děti – 17 a 9 let. Dnes se s Pepim dorozumíváme pouze očima, protože není schopen jiné komunikace. Naše „hovory“ probíhají pres oční lištu a program Grid, na které nás navedla nadace ALSA. Záleží mi na tom, abych mohla o Pepiho pečovat v domácím prostředí. Ráda bych občasným odpočinkem nabyla nových sil a k tomu potřebuji lidskou pomoc: pečovatelku či pečovatele, který by mne u Pepiho odborně a spolehlivě zastoupil. Finance ze sbírky by nám umožnily takového člověka najít a zaplatit.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze potřebujeme na osobní asistenci. Kateřina se stará o Josefa sedm dní v týdnu a 24 hodin denně. Musí ho krmit, přetáčet, vařit, cvičit s ním, odsávat hleny, pečovat.  Trvá to tři roky. Takový nápor se nedá vydržet dlouho a Kateřina potřebuje pomoc, na kterou se vzhledem k tomu, že nemůže chodit do práce, nedostává financí. 

 

Celý příběh najdete zde:- https://www.zsalsa.cz/cs/content/pribeh-josefa

 

ALS HELP LINE

Telefonní linka pro pacienty s ALS

  • potřebujete poradit?
  • konzultovat terapii a pomůcky?
  • potřebujete nasměrovat?
Volejte každé úterý a pátek mezi 8 a 11hod.

tel.: +420 730 875 973

 

Jak pomoci?

Pošli DMS na tel. 87 777 ve tvaru:

DMS TRV ALS 30

DMS TRV ALS 60

DMS TRV ALS 90

Platbou na účet 5001495992/0300

BIC: CEKOCZPP 
IBAN: CZ67 0300 0000 0002 6411 9697 
 

Nakupuj na našem eshopu

OSOBNOSTI