Proč šel David Kraus s rodinou na zmrzlinu v zimě? Pro dobrou věc udělá (skoro) cokoliv

23/03/2022 - 15:30

David Kraus je dlouhodobým podporovatelem spolku ALSA, který se jako jediná organizace v Česku specializuje na pomoc pacientům s amyotrofickou laterální sklerózou a péči o pacienty s ALS. A tentokrát David Kraus s rodinou a pacientem spolku ALSA Vladimírem Mikulášem navštívili podnik s italskou zmrzlinou Crème de la Crème, který se rozhodl spolek podpořit a věnoval mu celý obrat z prodeje za jeden den. 

Honza Hochsteiger, majitel Crème de la Crème, je nadšený velkou podporou lidí, kteří dorazili v chladném březnovém dni do Zmrzlinového salonu Crème de la Crème na Národní, aby podpořili právě spolek ALSA a pacienty s ALS: „ALSu jsme podpořili, protože nemoc ALS je beznadějně nevyléčitelná. Každý má mít alespoň nějakou naději a ALSA může naději nemocným právě dát. Totiž nadějí je hlavně to, že jste tady pro ně a s nimi a právě tato naděje je mnohdy ta nejdůležitější.“Obsah obrázku osoba, dítě, malé, mladý

Popis byl vytvořen automaticky

Celý nápad přišel také podpořit David Kraus s rodinou a pacientem ALSy Vladimírem Mikulášem. David Kraus, zpěvák, herec a skladatel: „Když můžu pomoci, tak to prostě udělám. S Vladimírem se osobně dlouho známe a jsem rád, že jsem měl příležitost ho zase vidět a ještě pomoci ALSe.“

ALS je neurologické onemocnění způsobující postupnou degeneraci buněk, které ovládají pohyblivost svalů a také tedy svalstvo umožňující polykání stravy. nemocní s ALS mají obtíže s polykáním různých konzistencí stravy včetně stravy tuhé a tekuté. Ledově vychlazená strava pomáhá stimulovat a zlepšovat polykání. Zmrzlina je tak díky svým vlastnostem jednou z mála pochutin, kterou mohou pacienti s ALS sníst ústy. Stravu totiž mohou přijímat pacienti s ALS později už jen přes tzv. PEG - umělý vstup do žaludku pro podání výživy.

Eva Bezuchová, ředitelka a klinická logopedka multidisciplinárního týmu spolku ALSA: „Jsme nadšení, že se za jediný den vybralo přes 46 tisíc korun. Jsme vděčni za každou podporu a díky této částce můžeme pacientům poskytnout osobní péči. Ta jediná jim může prodloužit život, protože pro onemocnění ALS neexistuje žádná kausální léčba.“

 

ALS HELP LINE

Telefonní linka pro pacienty s ALS

  • potřebujete poradit?
  • konzultovat terapii a pomůcky?
  • potřebujete nasměrovat?
Volejte každé úterý a pátek mezi 8 a 11hod.

tel.: +420 730 875 973

 

Jak pomoci?

Pošli DMS na tel. 87 777 ve tvaru:

DMS TRV ALS 30

DMS TRV ALS 60

DMS TRV ALS 90

Platbou na účet 5001495992/0300

BIC: CEKOCZPP 
IBAN: CZ67 0300 0000 0002 6411 9697 
 

Nakupuj na našem eshopu

OSOBNOSTI