Mezinárodní den ALS a Mezinárodní den jógy

21/06/2024 - 19:30

Víte, že na 21. června připadá Mezinárodní den ALS i Mezinárodní den jógy? 

A těch propojení je mnohem více. Letní slunovrat znamená pro pacienty s ALS naději k obratu a pokroku při hledání léčby tohoto smrtelného onemocnění, pro jogíny tento nejdelší den v roce symbolizuje jednotu mysli a těla a je zasvěcený duchovní praxi.

Pacienti s ALS o jednotu těla a mysli velmi rychle nekontrolovatelně přichází. Svou mysl stále ovládají, ale tělo je neposlouchá. I pro ně je jóga jednou z nejlepších možností rehabilitace, která jim pomáhá tělo a mysl alespoň částečně zase propojit.

Dalším společným cílem pacientů ALS a jogínů je kontrola vědomého a hlubokého dechu. Nemoc ALS končí z důvodu postupného ochabování svalů v celém těle až v 99% případech udušením. Dokud je dech, je i život.

Pojďme společně tyto mezinárodní dny, které připadají na stejné datum, vzájemně propojit. Zapojte se do oslav Mezinárodní dne jógy pohybem a pomocí pacientům s ALS.

Můžete cvičit! Uspořádat lekci věnovanou ALSE! Šířit osvěřu! Pomoci nám v našem cíly - vybrat společně peníze na fyzioterapie a dechová cvičení pro pacienty s ALS!

Sbírku jsme uspořádali https://www.darujme.cz/projekt/1209371

Děkujeme, že pomáháte!

ALS HELP LINE

Telefonní linka pro pacienty s ALS

  • potřebujete poradit?
  • konzultovat terapii a pomůcky?
  • potřebujete nasměrovat?
Volejte každé úterý a pátek mezi 8 a 11hod.

tel.: +420 730 875 973

 

Jak pomoci?

Pošli DMS na tel. 87 777 ve tvaru:

DMS TRV ALS 30

DMS TRV ALS 60

DMS TRV ALS 90

Platbou na účet 5001495992/0300

BIC: CEKOCZPP 
IBAN: CZ67 0300 0000 0002 6411 9697 
 

Nakupuj na našem eshopu

OSOBNOSTI