Kalendář SPOLU pro rok 2024

25/10/2023 - 19:30
Nový charitativní kalendář zobrazuje emotivní setkání pacientů s ALS a osobností
 
Představujeme Vám jedinečný kalendář, jehož snímky zachycují vzácná setkání mezi pacienty a významnými osobnostmi. Fotografiemi, které vyzařují nádhernou atmosféru a lidskost, se může pyšnit díky spolupráci s fotografem Jakubem Joachimem. Charitativní kalendář s výstižným názvem „SPOLU“ je v prodeji od 25. října na eshopu spolku a výtěžek z něj pomůže financovat péči o pacienty s ALS.
 
"Dlouho jsme v Alse uvažovali o tom, jak na fotku dostat osobnosti spolu s pacienty a zároveň achovat jejich přirozenost. Jsme proto moc vděční fotografovi Jakubovi Joachimovi, který se našehopřání nezalekl. Sám přišel s nápady a možnostmi, jak vytvořit ty nejkrásnější fotografie, ze kterých čiší i přes těžkou a nevyléčitelnou diagnózu nádherná atmosféra" říká o focení kalendáře ředitelka spolku Alsa Mgr. Eva Bezuchová.
 
Kalendář vznikl během charitativní akce Prague City Swim, kde se každoročně schází profesionální i amatérští plavci, aby podpořili pacienty postižené ALS. Kromě plavců se akce účastní také známé osobnosti a samotní pacienti. Fotografie zaznamenávají autentické okamžiky, kdy se pacienti setkávají s osobnostmi, navazují kontakty, vyměňují si příběhy a také se společně zasmějí.
 
Jedním z nejsrdečnějších setkání bylo mezi Ondřejem G. Brzbohatým a pacientkou Járou Miljovic. Jarka měla obavy, že kvůli své nemoci nebude Ondřej schopen porozumět, protože už má problémy s artikulací. Ondřej však prokázal vynikající porozumění a s humorem poznamenal, že artikuluje lépe než někteří z jeho hereckých kolegů. Nádherné setkání je patrné i z dalších fotek, kdy se Dana Morávková, Daniela Peštová, Stanislav Majer nebo David Kraus s maminkou snaží navodit příjemnou
atmosféru a společně si okamžiky užít.
 
Pacienti s ALS postupně ztrácí kontakt s okolním světem, protože i oblékání je pro ně náročné. O to důležitější je péče o jejich duševní zdraví, aby neztratili motivaci bojovat. Setkání se známou osobností je pro nemocné ohromným zážitkem, na který se těší dlouho dopředu a dlouho poté na ten moment vzpomínají. Kalendář lze zakoupit na www.eshop.zsalsa.cz

ALS HELP LINE

Telefonní linka pro pacienty s ALS

  • potřebujete poradit?
  • konzultovat terapii a pomůcky?
  • potřebujete nasměrovat?
Volejte každé úterý a pátek mezi 8 a 11hod.

tel.: +420 730 875 973

 

Jak pomoci?

Pošli DMS na tel. 87 777 ve tvaru:

DMS TRV ALS 30

DMS TRV ALS 60

DMS TRV ALS 90

Platbou na účet 5001495992/0300

BIC: CEKOCZPP 
IBAN: CZ67 0300 0000 0002 6411 9697 
 

Nakupuj na našem eshopu

OSOBNOSTI