Jsme součástí evropských aktivit ve snaze zlepšovat péči o pacienty s ALS.

23/03/2023 - 13:30

V březnu jsme byli pozvání jako zástupce pacientské organizace v ČR na schůzku ALS odborníků do Bruselu, schůzky se osobně zúčastnila Karolína Koucká, která je hlavní koordinátorkou pacientské péče u nás.

Účelem setkání bylo vytvoření strategického dokumentu pro evropské politiky, kde bude popsáno, co je ALS, jak je potřeba zlepšit péči o pacienty s touto nemocí a jak nutná je podpora výzkumu nemoci v Evropě. Dokument má pomoci zvýšit povědomí o nemoci ALS, informovat o tom, v jaké situaci se nyní nachází systém péče o pacienty v jednotlivých zemích, a hlavně nabídnout návrhy na změny. 


 Práce na dokumentu pokračuje za účasti Německa, Francie, Holandska, Itálie, Španělska, Slovenka a České republiky a zastoupeni jsou odborníci z oblasti neurologie, zástupci paliativní péče, výzkumu, pacientských organizací a do jednání je zapojen i pacient s ALS.

Schůzka byla velmi inspirativní a přinesla nám i nové kontakty, které určitě využijeme pro naši další práci. 
Jsme moc rádi, že se o nás ví a můžeme být součástí procesu změn v Evropě. 

ALS HELP LINE

Telefonní linka pro pacienty s ALS

  • potřebujete poradit?
  • konzultovat terapii a pomůcky?
  • potřebujete nasměrovat?
Volejte každé úterý a pátek mezi 8 a 11hod.

tel.: +420 730 875 973

 

Jak pomoci?

Pošli DMS na tel. 87 777 ve tvaru:

DMS TRV ALS 30

DMS TRV ALS 60

DMS TRV ALS 90

Platbou na účet 5001495992/0300

BIC: CEKOCZPP 
IBAN: CZ67 0300 0000 0002 6411 9697 
 

Nakupuj na našem eshopu

OSOBNOSTI