Jsme k Vám zase o krok blíž - otevíráme centrum služeb

23/06/2020 - 20:30

Otevření Poradenského centra Americká 14.

Jsou to skoro tři roky zpět, kdy jsme začali uvažovat o pronajmutí prostor, kde bychom mohli skloubit naše pracovní aktivity a zároveň poskytovat služby pacientům s ALS. Po všech možných peripetiích se nám podařilo získat k pronájmu prostory od Prahy 2. Na konci roku 2018 jsme konečně dostali klíče a na jaře 2019 začala rekonstrukce. Bourání zdí, štukování, malování, nové podlahy, nové dveře, bezbariérový záchod. Vždy, když se zdálo, že máme hotovo a nic nás nepřekvapí stal se přesně opak. Stálo nás to mnoho času a úsilí, ale teď naprosto šťastni, chceme představit nový projekt: Poradenské centrum pro ALS nemocné a jejich rodiny. https://www.zsalsa.cz/cs/alsa-centrum

 Najdete nás na adrese Americká 14, Praha 2. Prostory jsou upraveny jako tělocvična a konzultační místnosti, bezbariérové wc, vchod uzpůsobený na průjezd vozíku. Udělali jsme vše co je v našich silách, abyste se u nás cítili hezky.
Všechny naše konzultace se nyní budou odehrávat zde a my máme velkou radost, že se nám zase malým krůčkem povedlo lepšit služby pro nemocné ALS a jejich blízké.

Takže jsme tu. Máme své místo, zabydlujeme se, těšíme se. Ať je nám zde hezky, ať nám nový prostor otvírá nové nápady a cesty k dalším cílům. Těšíme se na Vás.

„V novém centru budou mít pacienti možnost konzultovat své obtíže s multidisciplinárním týmem odborníků a navzájem si předávat své zkušenosti s jinými nemocnými. Zároveň sem budou moci docházet i pečující, poradit se s odborníky a konzultovat všechny aspekty péče s ostatními pečujícími. Spustíme také pravidelný měsíční program. Pacienti k nám budou moci docházet 3 dny v týdnu na různé terapie a cvičení, aby se naučili pracovat se svým tělem a seznámili se s tím, co nemoc přináší,“ popisuje Mgr. Eva Baborová, ředitelka spolku Alsa.

ALS HELP LINE

Telefonní linka pro pacienty s ALS

  • potřebujete poradit?
  • konzultovat terapii a pomůcky?
  • potřebujete nasměrovat?
Volejte každé úterý a pátek mezi 8 a 11hod.

tel.: +420 730 875 973

 

Jak pomoci?

Pošli DMS na tel. 87 777 ve tvaru:

DMS TRV ALS 30

DMS TRV ALS 60

DMS TRV ALS 90

Platbou na účet 5001495992/0300

BIC: CEKOCZPP 
IBAN: CZ67 0300 0000 0002 6411 9697 
 

Nakupuj na našem eshopu

OSOBNOSTI