Golfový turnaj - tisková zpráva

03/05/2023 - 13:00

Pět hodin radosti na jedné jamce. Klára Davidson Spilková pomáhala pacientům s ALS

 

Čas strávený na jedné jamce může být relativní. I přesto, že toho času bylo nakonec pět hodin, nebyl pro Kláru Davidson Spilkovou dlouhý. Byl pro radost a dobrou věc, pacienty s ALS. Charitativní turnaj spolku Alsa se tentokrát odehrál na jejím domácím hřišti PGA National Czech Republic Oaks Prague v Nebřenicích u Prahy. Jako jediný v ČR se tento spolek věnuje pacientům se zákeřnou nevyléčitelnou nemoci. „Holky z Alsy mě loni oslovily, abych jim s dalším ročníkem charitativního golfového turnaje pomohla a já to ráda přijala,“ řekla Davidson Spilková, pro kterou byl turnaj ještě o něco náročnější. „Bylo to dnes delší, hrála jsem jednu jamku s každou skupinou hráčů asi dvacetkrát, ale bylo to pro dobrou věc, dobré přátele a dnes už vlastně s přáteli. Takže to vždy stojí za to,“ doplnila s úsměvem.

 

To, že tváří turnaje byla letos naše současná dámská golfová profesionální jednička nebyla náhoda nebo oslovení na poslední chvíli. „Vlastně zato může moje návštěva talk show Jana Krause před několika lety. Tenkrát jsem se tam potkala s Vladimírem Mikulášem a jeho povídání o životě s ALS si mě získalo. Už tehdy jsem se rozhodla spolek Alsa podporovat. A když pak přišli s golfovým turnajem, slovo dalo slovo a ráda jsem se vším, nejen svou účastí, pomohla,“ prozradila o začátcích spolupráce Davidson Spilková.

 

Do turnaje se zapojili také bývalí vrcholoví sportovci Jiří Welsch a Tomáš Ujfaluši. „Porazil jsem Klárku na třetí jamce a dostal jsem její podepsaný míč, s tímto pocitem můžu jet domů,“ smál se spokojeně Ulfaluši, pro kterého porazit nejúspěšnější českou golfistku bylo jako porazit Barcelonu, což se mu během kariéry nikdy nepovedlo. „Byl to krásný den, a ještě to bylo pro dobrou věc, to vždycky rád podpořím,“ doplnil.

 

Podpořit spolek Alsa dorazil také bývalý kapitán Sparty Bořek Dočkal, ač golf sám nehraje. „Mám kamaráda s ALS, takže o té nemoci něco vím. Snažím se mu pomáhat, a i spolku Alsa, protože dělají skvělou práci,“ vysvětlil Dočkal. Zúčastnil by se prý jakékoliv sportovní akce, která se snaží tuto zákeřnou nemoc lépe představit veřejnosti. „Zúčastnil jsem se v minulosti i akce Prague City Swim, ale do vody jsem neskočil. A jestli dorazím letos? Kamaráda Vláďu Mikuláše vždycky rád podpořím a pokud pomůže, že skočím do Vltavy, tak klidně i poplavu,“ řekl odhodlaně bývalý fotbalista. Prague City Swim je další akce Alsy a koná se 10. června v pražském Podolí.

 

Charitativní golf uspořádal spolek Alsa již popáté. Díky Spilkové, která se poprvé stala jeho ambasadorkou, se těšil nebývalému zájmu účastníků a byl velmi rychle vyprodaný. To se podepsalo také na vybrané částce, která se vyšplhala přes 161 000 korun. „Je pro nás velká čest, jak moc se Klára do organizace turnaje zapojila. Výtěžek z akce je nad naše očekávání.“ řekla Eva Bezuchová, ředitelka spolku Alsa. „Podpora známých osobností je pro náš spolek důležitá a mám velkou radost, že nás podporují nejen sportovci, ale spousta dalších známých osobností,“ doplnila Bezuchová. Vybrané peníze pomohou zlepšit péči o pacienty s ALS. Lidé s touto nemocí jsou velmi rychle zcela odkázaní na elektrický vozík a mnoho pomůcek, které usnadňují řeč či dýchání.

 

ALS HELP LINE

Telefonní linka pro pacienty s ALS

  • potřebujete poradit?
  • konzultovat terapii a pomůcky?
  • potřebujete nasměrovat?
Volejte každé úterý a pátek mezi 8 a 11hod.

tel.: +420 730 875 973

 

Jak pomoci?

Pošli DMS na tel. 87 777 ve tvaru:

DMS TRV ALS 30

DMS TRV ALS 60

DMS TRV ALS 90

Platbou na účet 5001495992/0300

BIC: CEKOCZPP 
IBAN: CZ67 0300 0000 0002 6411 9697 
 

Nakupuj na našem eshopu

OSOBNOSTI