BTL pomáhá spolku ALSA v oblasti rehabilitace a multidisciplinární péče, která prodlužuje kvalitu života pacientů s ALS

22/06/2022 - 13:00

Spolek ALSA je jedinou organizací v České republice, která se specializuje na pomoc pacientů s amyotrofickou laterální sklerózou – ALS. Dostupné studie dokládají, že intenzivní pravidelná rehabilitace prodlužuje kvalitu života pacientů s ALS až o dva roky a k tomu pomáhají i fyzioterapeutické přístroje, které spolku ALSA darovala společnost BTL Medical Technologies.

Ing. Milan Šebek, fyzioterapeut multidisciplinárního týmu ALSA: „Ve své praxi využíváme pulsní indukční systém (SIS) od firmy BTL. U pacientů s ALS  ho zejména využíváme k elektrogymnastice svalů, které zaslouží zvýšenou pozornost. Těmi jsou zejména dýchací svaly. Využíváme speciální program přístroje určený ke stimulaci dechových svalů, nejvíce pak bránice. Tato terapie pomůže pacientovi vnímat správné zapojení svalu do dechového mechanizmu. A pomůže mu tak nejen posílit tento důležitý sval, ale naučí ho i správné aktivaci tohoto svalu při cvičení a terapii.“

„Pomáhat ALSe v oblasti fyzioterapie nám od začátku dávalo smysl. S Milanem Šebkem jsme osobně probírali funkci různých přístrojů a zvážili, které z nich mohou mít pro pacienty s ALS největší přínos. Proto rádi slyšíme, jak se naše přístroje využívají v praxi a jak samotným pacientům pomáhají,“ říká Tomáš Drbal, ředitel společnosti BTL Medical Technologies.

BTL darovalo spolku ALSA také spirometry, koncentrátory kyslíku, motodlahy a již zmíněný indukční systém SIS, vše v celkové hodnotě téměř dva miliony korun. Děkujeme za podporu!

PŘIJĎTE si je vyzkoušet, domluvte si schůzku s naší koordinátorkou!

 

ALS HELP LINE

Telefonní linka pro pacienty s ALS

  • potřebujete poradit?
  • konzultovat terapii a pomůcky?
  • potřebujete nasměrovat?
Volejte každé úterý a pátek mezi 8 a 11hod.

tel.: +420 730 875 973

 

Jak pomoci?

Pošli DMS na tel. 87 777 ve tvaru:

DMS TRV ALS 30

DMS TRV ALS 60

DMS TRV ALS 90

Platbou na účet 5001495992/0300

BIC: CEKOCZPP 
IBAN: CZ67 0300 0000 0002 6411 9697 
 

Nakupuj na našem eshopu

OSOBNOSTI